Popularność zaawansowanych zabiegów kosmetycznych rośnie nie tylko wśród kobiet, ale również wśród mężczyzn. Szybkie tempo życie i jednocześnie wzrost jego poziomu sprawia, że emy sobie pozwoli na wizytę w gabinecie kosmetycznym, zamiast amatorsko wykonywać zabiegi w warunkach domowych. Chcemy i możemy oddać się w ręce specjalistów i tym samym zyskać czas na inne przyjemności. Dziś przyjrzymy się średnim cenom różnych zabiegów kosmetycznych dostępnych dla każdego z nas.

Depilacja laserowa 

To jeden z najczęściej wybieranych zabiegów kosmetycznych nie tylko w sezonie letnim, ale również przez cały rok. Zabieg ten polega na usunięciu owłosienia z wybranej części ciała za pomocą wiązki laserowej. Dzięki temu trwale pozbywamy się włosów zapewniając sobie idealnie gładką skórę. Sam zabieg nie jest najprzyjemniejszy, gdyż może mu towarzyszyć kłucie, mrowienie, a nawet ból. Jednak efekt jest tego wart. Ceny depilacji laserowej zależą od miasta, a także obszaru ciała, który będzie poddawany zabiegowi:

 • Uda – 600zł
 • Łydki – 500zł
 • Plecy i tors – 300-700zł
 • Brzuch i pośladki – 300-500zł
 • Ręce – 300-600zł
 • Broda i górna warga – 250-400zł

Mezoterapia

Jest to zabieg polegający na poprawie wyglądu, jędrności i elastyczności skóry poprzez wstrzyknięcie pod nią substancji odżywczych takich jak witaminy, mikroelementy, kwas hialuronowy czy kwasy nukleinowe. Istnieją dwa podstawowe rodzaje mezoterapii: igłowa oraz bezigłowa. Koszt zabiegu to:

 • Sama twarz  – 250-300zł
 • Okolice oczu – 150zł
 • Twarz i szyja – 400zł
 • Twarz, szyja i dekolt – 500zł
 • Dłonie – 200zł

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem oczyszczania skóry przy użyciu ultradźwięków. Jest on w szczególności polecany osobom borykającym się z trądzikiem, zaskórnikami i wągrami, a także tym, które posiadają cerę mieszaną oraz tłustą, które wydziela nadmiar sebum powodującego efekt “błyszczenia” skóry. Z kolei osobom o cerze suchej peeling kawitacyjny może pomóc w dodaniu jej blasku oraz redukcji zmarszczek. Koszt zabiegu może wahać się od 100 do 200zł.

Mikrodermabrazja

To rodzaj zabiegu polegającego na mechanicznym ścieraniu warstw naskórka za pomocą strumienia mikrokryształów. Mikrodermabrazja jest polecana osobom, które borykają się z następującymi problemami skórnymi: trądzikiem, piegami i przebarwieniami, bliznami i rozstępami, zmarszczkami, zwiotczałą i zniszczoną słońcem skórą. Zabieg na twarz trwa około pół godziny. Cera po nim jest doskonale gładka, napięta, rozjaśniona i zdrowa. Cena zabiegu wynosi około 100-150zł za jedną sesję.

Makijaż permanentny

Coraz częściej do gabinetów kosmetycznych zgłaszają się kobiety na wykonanie makijażu permanentnego. To zdecydowanie duża wygoda na co dzień, zwłaszcza dla pań, które nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez makijażu. Makijaż permamentny polega na wkluciu pigmentow pod skórę. Dzięki temu możliwe jest wykonanie bardzo precyzyjnego konturu ust  oraz korekty ich linii, a także zaznaczenie brwi czy stworzenie kreski nad górną linią rzęs. Trwałość tak wykonanego makijażu to około 3-5 lat pod warunkiem, że co roku pigment będzie uzupełniany. Cena wykonania makijażu permanentnego w zależności od miejsca to:

 • Eyeliner, czyli górna kreska rzęs – 300zł
 • Brwi – 500zł
 • Usta z wypełnieniem lub cieniowaniem – 800zł
 • Kontur ust – 450zł

Pedicure

Zabieg ten każdemu kojarzy się z gabinetem kosmetycznym. Jeszcze kilka lat temu pedicure wykonywany był wyłącznie tam, później panie zaczęły same “specjalizować” się w pedicure, wykonując go samodzielnie. Dziś jest on znów bardzo popularną usługą w gabinetach kosmetycznych. Pedicure to nic innego jak pielęgnacja paznokci dłoni oraz stóp zarówno w formie leczniczej, jak i estetycznej. Możemy wyróżnić pedicure kwasowy, frezarkowy, klasyczny, japoński, regeneracyjny bądź hybrydowy. Cena zabiegu waha się od 80 do 200zł.

Zabiegi kosmetyczne w gabinetach gwarantują nam najwyższej jakości usługę, dzięki czemu możemy oddać się w ręce specjalistów, którzy zadbają o naszą urodę i dobre samopoczucie zarówno podczas zabiegu, jak i po nim, gdy efekty będą widoczne gołym okiem.