Walentynki to święto, które dość mocno zadomowiło się w naszym kraju. Jedni je bojkotują, inni obchodzą je z wielkim zaangażowaniem. Choć Dzień Świętego Walentego przywędrował do nas z Zachodu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby również w naszym kraju wykorzystać go jako okazję do wzmacniania więzi z tymi, które kochamy i w ten jeden dzień poświęcić całą swoją uwagę właśnie im.

Dziś podpowiadamy pomysły na prezent z okazji 14 lutego, który wprawi w zachwyt bliską naszemu sercu osobę.

Lot nad Warszawą

Kto czytał książkę “50 Twarzy Greya”, na pewno kojarzy romantyczny lot pary szybowcem. Czemu więc nie zafundować takich wrażeń swojej drugiej połowie? Piękne widoki, podziwianie z lotu ptaka  świata, w którym funkcjonujemy na co dzień oraz 15 minut pełne adrenaliny i niesamowitych wrażeń to z pewnością trafiony pomysł na Walentynki. Lot szybowcem Cessna 172 to koszt ok. 150zł od osoby, więc w cenie 300zł od pary można zafundować niezwykłe przeżycie, które jeszcze przez wiele lat będziecie wspominać z zapartym tchem.

Weekend w europejskiej stolicy

Zorganizowanie wyjazdu na weekend w formie niespodzianki może być dla drugiej połowy sporym zaskoczeniem, ale jeśli okaże się, że celem podróży jest Paryż, Mediolan, Londynie czy nawet stolica sąsiadujących z Polską Czech – Praga, z pewnością wiadomość ta wywoła ogromny zachwyt. Jeśli wyjazd ma być całkowitą niespodzianką dla drugiej osoby aż do momentu wejścia na pokład samolotu, pamiętajmy o tym, aby zabrać ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy, których na co dzień ona używa lub które mogą okazać się przydatne podczas wyjazdu. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego stresu i frustracji, które mogą zepsuć atmosferę wycieczki. 

Będąc już na miejscu, warto mieć zaplanowany, przynajmniej ramowy, harmonogram pobytu, Sprawdźmy więc wcześniej, gdzie będziemy nocować i jak stamtąd dostać się do miejsc, które chcemy odwiedzić. Zaoszczędzi nam to czas na szukanie i zastanawianie się, gdzie zjeść czy jaki środek transportu wybrać, by dostać się do kolejnego punktu na mapie wycieczki. 

Taki wyjazd może nas kosztować kilkaset złotych, natomiast piękne wspomnienia do końca życia gwarantowane.

Lot balonem

To kolejna atrakcja w powietrzu, która może zrobić ogromne wrażenie. Loty balonem dostępne są niemal w każdym większym mieście, więc nie będzie problemu ze znalezieniem placówki, która oferuje tego rodzaju rozrywkę. Lot balonem jest niezwykle romantyczny, ale również pełen adrenaliny. Można poczuć się jak płatek unoszący się w powietrzu, popatrzeć na ziemię z dystansu i cieszyć się sobą popijając szampana. Sam lot trwa godzinę, więc z pewnością dostarczy Wam sporej dawki emocji. 

Koszt takiego prezentu to ok. 500-700zł w zależności od miasta i organizatora.

Kolacja dla dwojga

To zawsze trafiona niespodzianka, pod warunkiem, że możemy ją zorganizować w zaciszu własnego domu, gdy nikt nie będzie nam przeszkadzał. Warto z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować cały wieczór, aby mieć czas na przyrządzenie potraw, posprzątanie kuchni i stworzenie romantycznej atmosfery. Dobrym pomysłem jest przygotowanie na danie główne takiej potrawy, która wymaga pieczenia. Dzięki temu, po włożeniu jej do piekarnika, będziemy mogli zająć się innymi sprawami. Taka kolacja przy świecach może być wspaniałym momentem na odświeżenie sobie w pamięci pierwszego spotkania oraz innych, ważnych dla Was chwil. 

Ekstremalna zabawa

Jeśli nasza druga połowa uwielbia czuć adrenalinę, zafundujmy jej jakąś ekstremalną atrakcję. Skok ze spadochronem, jazda offroad czy lot w tunelu aerodynamicznym to świetny sposób na wprawienie w zachwyt każdej osoby żądnej przygód. Po takim przeżyciu dalsza część wieczoru z pewnością będzie należała do udanych. Koszt tego rodzaju atrakcji to ok. 200-500zł, jednak cena ta warta jest każdej spędzonej w ten niepowtarzalny sposób chwili.

Pomysłów na idealny prezent walentynkowy jest mnóstwo, a w ich wymyślaniu ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Wybierzmy dla naszej ukochanej osoby coś, co sprawi, że będzie ona pamiętała ten dzień nie tylko w tym, ale również przez wiele kolejnych lat.